PRVNÍ ČESKÁ GOLFOVÁ AKADEMIE

PRVNÍ ČESKÁ GOLFOVÁ AKADEMIE

První Česká Golfová Akademie (dále jen PCGA) byla založena v roce 1996 jako první golfová akademie v České republice. PCGA založil Jaroslav Peterka, zakládající člen české PGA a president seniorské PGA. Položil také základy metodiky, která zůstává základem pro výuku studentů, školení trenérů a spolupracovníků PCGA. Prvním působištěm PCGA byl Cihelny Golf Club, kde PCGA působila a rozvíjela mnoho talentů v letech 1996 – 2002. Od roku 2003 pokračovala PGCA ve své činnosti v Praze, v Golf Klubu Čechie. Zde působí dodnes. PCGA za svou dlouholetou a úspěšnou působnost vychovala mnoho reprezentantů České republiky a členů PGA of Czech. Mezi největší úspěchy PCGA patří bezesporu několik individuálních startů jejich absolventů na European Tour, Challenge Tour, LPGA Tour, Futures Tour, US OPEN a dalších Mini tour ve světě.

Jednodenní kurz golfu na Botanice

AKTUALITY
Jednodenní kurz golfu na Botanice

Během jednoho dne vám odhalíme tajemství golfu a umožníme vám hrát. Veškeré vybavení vám v kurzu půjčíme. S profesionálem si pak vyzkoušíte všechny základní techniky golfového úderu - puttování, chippování, přihrávky a plný švih.  Poznáte golfová pravidla, golfovou terminologii, vybavení a něco z historie a etikety.

Napadlo vás někdy, jak zásadní roli hraje tvar patru při míření?

GOLF TIPS
Napadlo vás někdy, jak zásadní roli hraje tvar patru při míření?

Kdykoli vstoupíte do Pro-shopu, tak vás ohromí veliké množství různých tvarů hlav patrů. Možná si i pomyslíte, že je tolik tvarů, kolik je golfistů na světě. Pokud se však podíváte na tvar hlavy patru s ohledem, jakým ovlivňuje míření, nabídka se rapidně zredukuje. Na jedné straně jsou zde patry, jejichž zadní hrana je kulatá (např. patry Odyssey 2-Ball) a na druhé straně patry, jejichž zadní hrana je rovná (např. patry Ping Anser). Ostatní patry jsou rozdílné jen do té míry, jak moc se blíží k jednomu či druhému typu. Tvar zadní hrany je tedy zaoblený nebo rovný. Tato skutečnost v sobě ukrývá tajemství míření.


První hodina golfu

Zábavné video

PARTNEŘI PRVNÍ ČESKÉ GOLFOVÉ AKADEMIE