• Objednejte si lekci:pcga@pcga.eu
   
 • IMG_0512-1
  Jana Peterková, David Leadbetter, Martin Peterka
   
 • IMG_0512-1
  Objednejte si lekci:pcga@pcga.eu
   
 • IMG_0512-1
  Objednejte si lekci:pcga@pcga.eu
   
 • IMG_0512-1
  Studenti akademie na zimním soustředění v USA
   
 
 

První Česká Golfová Akademie

První Česká Golfová Akademie (dále jen PCGA) byla založena v roce 1996 jako první golfová akademie v České republice. PCGA založil Jaroslav Peterka, zakládající člen české PGA a v současnosti president seniorské PGA. Položil také základy metodiky, která zůstává základem pro výuku studentů, školení trenérů a spolupracovníků PCGA. Prvním působištěm PCGA byl Cihelny Golf Club, kde PCGA působila a rozvíjela mnoho talentů v letech 1996 – 2002. Od roku 2003 pokračovala PGCA ve své činnosti v Praze, v Golf Klubu Čechie. Zde působí dodnes. PCGA za svou dlouholetou a úspěšnou působnost vychovala mnoho reprezentantů České republiky a členů PGA of Czech. Mezi největší úspěchy PCGA patří bezesporu několik individuálních startů jejich absolventů na European Tour, Challenge Tour, LPGA Tour, Futures Tour, US OPEN a dalších Mini tour ve světě.

PCGA se specializuje na vyhledávání a výuku talentovaných dětí a mládeže. Poskytuje také individuální lekce pro začátečníky i pokročilé dospělé. Dále nabízí miniškoly a individuální programy pro firmy a základní, střední i vysoké školy.

Od roku 2003 PCGA připravuje pro své žáky a partnery zimní tréninkové pobyty v teplých krajích, převážně v USA, s možností celkové zimní přípravy pro nadcházející sezónu. Tyto akce jsou připravovány každoročně vždy přesně na míru ve spolupráci s renomovanými cestovními kancelářemi. V letech 2003 – 2004 absolvovali nejlepší žáci PCGA několika týdenní zimní soustředění v Tunisu.

Od roku 2000 PCGA úzce spolupracuje s David Leadbetter Golf Akademy v Chamionsgate. Počínaje rokem 2005 až do současnosti PCGA každoročně organizuje zimní soustředění nejlepších žáků v Orlandu v USA. Tato spolupráce umožňuje trenérům PCGA neustálou výměnu informací a zkušeností s nejlepšími učiteli na světě. Spolupracujeme dlouhodobě s instruktory Davida Leadbettera, Ronem Grotjanem, Janou Peterkovou, Chrisem Parkerem a dokonce se samotným Davidem Leadbetterem. Ti všichni jsou zárukou vysoké kvality námi nabízených služeb. Tato spolupráce umožňuje našim žákům nezapomenutelná setkání s VIP osobnostmi světového golfu jako jsou Ian Poulter, Charles Howell III. Ernie Els, Susann Petterson, Jessica Korda, Sandra Gal a mnoho dalších.

V roce 2011 - 2017 PCGA připravuje pro své příznivce především vylepšené webové stránky s možností samostudia a spoustou užitečných golfových informací.

V současnosti nás najdete na hřišti GK Botanika a GK Čechie.